Menu

The Journaling of Morrison 422

stormlindgaard0's blog

Kancelaria Upadłość Konsumencka

https://rzeszowprawnik964.wordpress.com/2021/11/11/kancelaria-upadlosc-konsumencka-2/
https://my.getjealous.com/fizjoterapeutasanok42
https://www.openlearning.com/u/hassangoodwin90/blog/KancelariaUpadoKonsumencka
https://zenwriting.net/drakereeves8/kancelaria-upadlosc-konsumencka
Kancelaria Upadłość Konsumencka

Kancelaria Upadłość Konsumencka Upadłość konsumencka, jako sprawne oddłużanieBadając fora o problematyce finansowej i pożyczkowej coraz to częściej możemy się natknąć na pytanie, co to jest upadłość konsumencka. W tym treściwym artykule postaram się rzucić ociupinę światła na przedmiotowe zagadnienie. W zwykłych słowach możemy, bowiem mówić o ogłoszeniu bankructwa. Instytucja ta była znana już wcześniej w polskim systemie prawnym, lecz do tej pory mogły z niej skorzystać tylko podmioty prowadzące działalność gospodarczą (np. spółki z ograniczoną odpowiedzialnością). Aktualnie (a dokładniej od końca grudnia 2009 r.) o obwieszczenie upadłości mogą się starać także osoby prywatne - konsumenci.

Jednakże, żeby upadłość konsumencka stała się faktem każda osoba, która się o nią stara musi spełnić szereg przesłanek. Na wstępie należy wykazać, iż jesteśmy niewypłacalni (oznacza to, iż ze swoich przychodów nie jesteśmy w stanie regulować naszych comiesięcznych zadłużeń - doskonały przykład osób, które wzięły sporo zadłużeń i kwoty rat przewyższają pozyskiwane przychody). W dalszej kolejności w treści uzasadniania wnioski, jaki będziemy składać w sądzie musimy wskazać, że zadłużenie powstało bez naszej ewidentnej winy, np. padliśmy ofiarą przestępstwa finansowego lub pożyczek o lichwiarskim charakterze.

Upadłość konsumencka to temat rzeka i przy wnoszeniu właściwego wniosku jest konieczna specjalistyczna wiedza. Wobec tego słusznym wyjściem jest korzystanie ze wsparcia fachowego pełnomocnika w osobie mecenasa lub radcy prawnego.

Go Back

Comment

Blog Search

Comments

There are currently no blog comments.